Terapia wisceralna to metoda leczenia manualnego, znana od ponad 100 lat, która pomaga w przywróceniu prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchomości narządów układu żołądkowo-jelitowego, moczowo-płciowego, oddechowego i krążenia. Metoda ta skutecznie leczy wiele schorzeń ortopedycznych, zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, neurologicznych i innych. W artykule dowiesz się, jak działa terapia wisceralna i kiedy warto z niej skorzystać. Przedstawimy również różne rodzaje aplikacji oraz ich właściwości.

W terapii wisceralnej stosuje się wiele technik manualnych, takich jak masaż brzucha czy masaż punktów refleksyjnych. Terapia ta jest skuteczna w leczeniu stanów ostrych, takich jak pourazowe urazy szyi czy sportowe oraz po zabiegach chirurgicznych. Pomaga również w leczeniu przewlekłych schorzeń przewodu pokarmowego (wzdęcia, zaparcia, nudności, zgaga, refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia połykania), zaburzeń perystaltyki jelit oraz zaburzeń funkcji woreczka żółciowego i wątroby. Terapia wisceralna może również pomóc w leczeniu przewlekłego bólu miednicy, bolesnego miesiączkowania czy nietrzymania moczu.

Bezwzględne przeciwwskazania do stosowania Starosłowiańskiego Masażu Brzucha

– wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe;
– ostra choroba narządów jamy brzusznej, wymagająca natychmiastowej pomocy medycznej;
– krwotoki wewnętrzne i świeże rany w obrębie jamy brzusznej;
– choroba zakrzepowa naczyń krwionośnych;
– wczesna ciąża oraz ciąża zagrożona;
– choroby weneryczne, syfilis;
– ostra gruźlica;
– choroby infekcyjne z wysoką temperaturą ciała;
– gangrena;
– choroby tkanki łącznej;
– choroby psychiczne;
– uzależnienie od narkotyków;

Niezależnie od tego, pod żadnym pozorem nie wolno pracować z pacjentem, który nie wykazuje oznak bólu (atonia) przy pracy na organie ze zdiagnozowaną chorobą.