Kinesiotaping to metoda rehabilitacyjna polegająca na przyklejaniu elastycznych plastrów na skórę w celu ułatwienia i przyspieszenia naturalnego procesu gojenia, zapewniając wsparcie i stabilizację mięśni oraz stawów bez ograniczania zakresu ruchów. Metoda ta skutecznie leczy różnego rodzaju schorzenia ortopedyczne, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, neurologiczne i wiele innych.

Aplikacje mają różny charakter – korekcyjny, więzadłowy, limfatyczny – w zależności od potrzeb w procesie rehabilitacji. Plastry zmniejszają ból, łagodzą stan zapalny i zwiększają wydajność organizmu. Zapobiegają urazom i przyczyniają się do poprawy cyrkulacji i zdrowienia podczas powrotu organizmu do prawidłowego poziomu homeostazy.

Aby uzyskać pożądane wyniki po użyciu taśm konieczne jest odpowiednie rozpoznanie i prawidłowa aplikacja (naklejenie) plastrów na ciele. Dzięki swoim właściwościom plastry wpływają pozytywnie na efekty fizjologiczne, skórę, układ limfatyczny i krążenia, powięzi, mięśnie, więzadła, ścięgna i stawy.